Aslında Kaşık Yok!

Sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmış olan Matrix filmini seyretmeyen yoktur. Kahine giden kahramanımız orada karşılaştığı çocuğun verdiği akılla yoluna devam eder..


Drone teknolojisi geliştikçe pilotların veya son kullanıcıların üzerinden büyük yük almaktadır. kullanım kolaylığı veya kendi içinde geldiği özellikleri ile hepimizin hayatını kolaylaştırıyor. Aslın da sadece pilotluk yapanlar için geçerli. Kamera teknolojisini de aynı orantıda geliştirseler bende çok memnun olacağım ama ne mümkün.

Drone, Drone sizi yormadan cok daha uzak noktalardaki açılara gitmenizi sağlar. saatlerce yürüyüp dağın zirvesinden bakmak drone teknolojisi sayesinde artık daha kolay.

Drone pilotların en büyük hatası , ki buna yüzlerce örnek veririm , piyasadaki bir çok drone pilotu ile çalışmış biri olarak. fakat isim verip kimseyi rencide etmek istemem.. Kaldı ki herkes aynı hatayı yapıyor.


Ömer GÜLAS

Sosyal medya da ne insanlar var ve bir çoğu amatör ne fotoğraflar ne videolar çekmiş. Hiç boşuna kıskanmayın veya örnek almayın. Yapabilecekleriz sizinle kendinizle sınırlı değil bulunduğunuz ortamın , coğrafyanın veya şansınızla alakalı. tabi bütün bunların yanında en büyük silahınız sahip olduğunuz tecrübe ve bilgidir. Drone kullanmak artık çocuk oyuncağı haine geldi. Sanırım bu konu da herkes hem fikir. yaratıcılık veya çekim esnasında doğaçlama yapma yeteneğine sahip olmak ekibin en büyük avantajıdır.

Benimle beraber uçuş yapan her arkadaşım, (ki ben drone pilotu değilim, ne kadar drone sahibi olsam da uçuran ben değilim. anlamam deyip kenara çekiliyorum her zaman.) benimle uçtukların da çok rahat ettiklerini stressiz olduklarını söyler. :)

Nedeni ben drone un uçtuğuna inanmıyor olmamdır. Her iş de ona göre pozisyon alırım. inandığım tek bir şey vardır. Kamerasını kullandığım drone uçuran pilota güvenirim. Umarım ileriki zamanlarda bütün drone pilotları bu fikri benimser o zaman yaptığınız işin inceliğini , daha üst bir seviyeye çıkardığınızı göreceksiniz.

Bu başlığı daha fazla ayrıntılamak istemiyorum. yazı kendi kendi ne bir monolog alma durumuna düşmesin diye. Aslında daha çok yüz yüze tartışılacak bir konu.. Belirteyim ben tartışacak değilim :)


Ömer GÜLAS

38 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör