top of page
Image by Thomas Bjornstad

PLANLARIMIZ

Drone pilotları birliği platformu olarak, tüm pilotların ortak olarak aldığı kararlar ile sektörün gelişmesine destek olmayı hedefliyoruz. Başladığımız şu günden itibaren gerekli pilot üye sayısına ulaştığımızda yapmayı hedeflediğimiz ilk projeler aşşağıdaki gibidir.

Drone Uçuş İzinleri

Ticari olarak uçuş yapacak olan pilotlarımızın uçuş izinleri alırken ne kadar zorlandığını biliyoruz ve tüm pilotlarımız ile yapacağımız ortak görüşmeler  ışığında uçuş izinlerinin iyileştirilmesi için çalışacağız.

Türkiye Pilot Haritası

Üye olan tüm pilotlarımızın birbirleri ile anlık iletişim kurabileceği bir alt yapı yapıyoruz. Bu sayede potansiyel işler veya bilgi alışverişleri için pilotlarımız sistem üzerinden birbirleri ile sürekli olarak irtibatta kalabilecekler ve yanı sıra bölgenizde drone hizmeti almak isteyen müşterilerin pilotlar ile kolayca buluşmasını sağlayacağız.

Eğitim İçerikleri

Eğitimsiz pilot kalmasın ! Sektörde yeni olan ve bu alanda ilerlemek isteyen pilotlarımız için çeşitli eğitimler düzenleyerek alanlarında daha bilgili ve donanımlı olmalarını sağlamayı hedefliyoruz.

Sinyal Kesici Cihaz Kullanımları

Gün geçtikçe güvenlik önlemleri hızla gelişmekte ve pilotlarımızın droneları ile aralarındaki haberleşme sistemlerini çok büyük ölçüde etkileyerek maddi ve manevi olarak zararlara yol açmakta. Pilotlarımız ile ortaklaşa alınan kararları komuoyuna sunarak sektörümüz önündeki bu en büyük engeli düzenlenmesi yolunda çalışmalar gerçekleştireceğiz.

Workshoplar

Çeşitli etkinlikler düzenleyerek yeni teknolojileri herkesten önce pilotlarımızın tanımasını sağlayacak yanı sıra üyelerimizin aileleri ile birlikte keyifli anlar geçirebileceği bir birinden güzel aktiviteler planlıyoruz.

Drone Pilotları Birliği'ne üye olduktan sonra sitede bazı özellikler size açılacak ve kullanıma başlayabileceksiniz.

Drone Pilotları'nın mağduriyetlerini gidermek amacı ile başlatılmış olan bu platform siz değerli pilotlar için gönüllü olarak çalışmalarına devam edecektir ve gün geçtikçe daha fazla imkanlar sunacaktır.

bottom of page